Service Pack 2 dla Windows 2000

W ubiegłym tygodniu Microsoft udostępnił Service Pack 2 dla Windows 2000, obejmujący poprawki blisko 500 znanych błędów systemu operacyjnego i automatycznie uaktualniający system szyfrowania na 128-bitowy.

W ubiegłym tygodniu Microsoft udostępnił Service Pack 2 dla Windows 2000, obejmujący poprawki blisko 500 znanych błędów systemu operacyjnego i automatycznie uaktualniający system szyfrowania na 128-bitowy.

Poprawki dotyczą: kompatybilności aplikacji, Active Directory, Internet Information Server (IIS), zarządzania i administracji, pracy w sieci, ochrony i ustawiania. Pakiet nie zawiera żadnych nowych mechanizmów dla systemu operacyjnego - zgodnie z obietnicą Microsoftu poczynioną przy pierwszych dostawach Windows 2000.

Pakiet obejmuje edycje Professional, Server i Advanced. Wydanie pakietu zostało opóźnione o dwa tygodnie z powodu wykrycia istotnej nieszczelności w IIS (zob. wiadomość z 8 maja 2001) i konieczności zawarcia niezbędnej poprawki z tym związanej w Service Pack 2.

W lutym ubiegłego roku Microsoft zapowiedział wydawanie Service Pack dla Windows 2000 w odstępach półrocznych. Pierwszy Service Pack został wydany w lipcu ub.r., ale już drugi nie trzyma się „rozkładu jazdy". Obecny Service Pack nie jest uaktualnieniem obligatoryjnym, niemniej jednak użytkownicy, którzy nie zdecydują się na jego instalację, powinni bezwzględnie zainstalować poprawki dla IIS. SP2 zawiera także wszystkie poprawki z SP1, tak więc użytkownicy, którzy pominęli SP1 mogą, instalując SP2, zapewnić sobie pełne uaktualnienie.

Jedną z większych zmian jest zawarcie w tym pakiecie szyfrowania 128-bitowego, obsługującego wszystkie usługi szyfrowania w Windows 2000. Są to: Kerberos, Encryption File System, RAS, RPC, SSL/TSL, CryptoAPI, Terminal Services RPD i IPSec.

SP2 jest dostępne w tzw. instalacji ekspresowej, dołączającej niezbędne komponenty: do desktopów albo do serwerów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200