Senat: będzie podatek VAT na Internet?

20 lutego posłowie przegłosowali projekt zwolnienia usług internetowych z podatku VAT. Wczoraj propozycjami Sejmu zajął się Senat. Polscy senatorowie zgłosili poprawkę, która zakłada opodatkowanie usług dostępu do Internetu – podała IAR.

Sprawa podatku VAT na usługi internetowe jest wciąż niewyjaśniona. Przypomnimy, że jeszcze kilka miesięcy temu rząd zapewniał, że z dniem 1 maja na Internet zostanie nałożony 22% podatek VAT (miało to oznaczać podwyżkę 15%). Podwyżka motywowana była dostosowaniem polskich przepisów do praw unijnych. Tymczasem ku zdziwieniu całej branży internetowej 20 lutego Sejm zadecydował o zwolnieniu usług internetowych z podatku VAT.

Przedstawiciele polskiego Internetu przyjęli tą wiadomość bez większego entuzjazmu (więcej na ten temat: http://www.internetstandard.com.pl/news/64051.html ). Zwolnienie usług internetowych z VAT może wywołać różne perturbacje podatkowe – dostawcy internetowi nie będą mogli odliczać VAT-u, co w konsekwencji może doprowadzić do podwyższenia przez nich cen usług.

Zobacz również:

  • W Ukrainie rośnie liczba osób korzystających z usługi Starlink
  • 5G to nowe możliwości dla telekomów

Wczoraj sprawą podatku na Internet zajmował się Senat. Senatorowie zgłosili poprawkę, która zakłada opodatkowanie usług dostępu do Sieci. W piątek ma zapaść ostateczna decyzja w tej sprawie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200