Sektor zdrowia inwestuje

W czasach tzw. kryzysu należy się spodziewać, że na teleinformatyce będą oszczędzać sektor bankowy i telekomunikacyjny.

W czasach tzw. kryzysu należy się spodziewać, że na teleinformatyce będą oszczędzać sektor bankowy i telekomunikacyjny.

Sektor zdrowia inwestuje

<b>Paweł Piwowar</b>, I wiceprezes ABG

Tutaj odnotujemy spadek. Ale na tej podstawie nie można wstrzymywać własnych inwestycji w innych obszarach, jak np. w sektorze opieki zdrowotnej. Myślę, że tutaj podwoimy przychody. Mamy szansę na ich zwiększenie już 2010, oferując naszym klientom zupełnie nowy, Zintegrowany System Informatyczny Kompleksowej Obsługi Zakładów Opieki Zdrowotnej (szpitali i przychodni).

Z 730 szpitali, które działają w Polsce, obsługujemy 430 za pomocą trzech różnych oprogramowań: Hipokrates, Solmed, InfoMedica. Czwarte – Galenus jest przeznaczone dla średnich i dużych przychodni. To efekt integracji rynku dostawców rozwiązań dla opieki zdrowotnej. Obecnie na naszą ofertę składają się skonsolidowane rozwiązania ABG, a także produkty inkorporowanej w 2007 spółki zależnej Radcomp oraz kompetencje przejętego z Sygnity części zespołu obsługującego systemy dla placówek medycznych. Dzięki temu jesteśmy niekwestionowanym liderem na rynku rozwiązań informatycznych dla służby zdrowia w Polsce. I właśnie żeby utrzymać tę pozycję i powalczyć o więcej, przeznaczyliśmy na nowe oprogramowanie 12,5 mln zł.

To ma być technologiczny skok, nowa jakość w dostępie do informacji medycznej i obsłudze szpitali. Nie tylko ułatwi pracę lekarzom, ale – i tego nie ukrywamy – nam. Łatwiej przecież zapanować nad aktualizacją jednorodnego systemu niźli trzech różnych.

Więcej o Programie Foresight Polska 2020 na stroniehttp://www.computerworld.pl/foresight2020

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200