Sektor IT szturmuje warszawską giełdę

Sektor IT jest liderem w liczbie spółek, które w ostatnich 18 miesiącach przeprowadziły pierwsze publiczne oferty na warszawskiej giełdzie (IPO). Także pod względem zapowiedzi IPO branża ta jest w czołówce - wśród ponad 100 firm, które zapowiedziały na ten rok publiczną ofertę i jeszcze jej nie przeprowadziły, są 24 spółki z branży IT - wylicza Gazeta Prawna.

Średnia wartość IPO spółki z branży IT przeprowadzonego w Warszawie od początku stycznia 2006 r. do dziś wynosi jedynie 40 mln zł. Także planowane oferty nie są zbyt duże. Z informacji dostępnych GP wynika, że największą ofertę - wartą 150 mln zł - chce przeprowadzić Asbis, spółka zarejestrowana na Cyprze. Najwięksi Polscy gracze z tego sektora - ABG Spin, Asseco Poland, Comarch, Prokom, Sygnity - już są na giełdzie. Notowane są też akcje czołowych firm zajmujących się produkcją i dystrybucją komputerów (AB, Action, NTT, Pronox).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200