Sekrety Gadu-Gadu

Ten popularny komunikator internetowy zawiera zestaw kilkudziesięciu zabawnych emotikonów, którymi możemy urozmaicić rozmowę ze znajomymi. Co ciekawe, w standardowej konfiguracji programu te nieco kontrowersyjne zostały ukryte przed użytkownikiem.

Żeby skorzystać z tych emotikonów, niewidocznych w podstawowym zestawie obrazków Gadu-Gadu, należy użyć właściwego "wyzwalacza". Jest to ciąg znaków, który wpisany w oknie dialogowym, spowoduje wyświetlenie takiego właśnie emotikonu, np. <killer>, czy ]:->.

Możesz również sprawić, aby obrazki te na stałe pojawiły się w Gadu-Gadu. W tym celu należy przejść do katalogu instalacyjnego programu (z reguły jest to folder C:\Program Files\Gadu-Gadu ), a następnie zagłębić się dalej do folderu \emots\2. Znajdziemy tam plik tekstowy o nazwie emots.txt. Należy go otworzyć, a następnie usunąć znak * tam, gdzie występuje on jako pierwszy znak w linii. Po tej czynności zapisujemy zmiany i uruchamiamy Gadu-Gadu. Już możemy korzystać z nowych emotikonów.

Zobacz również:

  • Slack podnosi ceny dla użytkowników subskrypcji Pro
  • SUSE ma pierwszego partnera Platinum w Polsce
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200