Seagate zapowiada 8 TB dyski HDD do przechowywania wideo

Seagate zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży nowego modelu dysków twardych o pojemności aż 8 TB. To kolejna generacja bardzo szybkiego nośnika zaprojektowanego z myślą o przechowywaniu materiałów wideo.

Nowy dysk Seagate Surveillance HDD został zaprezentowany w trakcie targów China Public Security Expo. Urządzenie pozwala na zapisanie w jednym miejscu do 800 godzin materiału wideo w rozdzielczości HD, a jego zapowiadana cena to 385 USD.

8-terabajtowy dysk HDD zaprojektowany został tak, by mógł działać bez przerwy, 24 godziny na dobę. Pozwala na przechwytywanie strumieni wideo z 64 kamer jednocześnie, dlatego powinny się nim zainteresować osoby zajmujące się systemami monitoringu w których niezbędny jest zapis i przechowywanie danych wideo o dużej objętości.

Zobacz również:

  • Nowa era w pojemności dysków twardych

Dotychczasowe dyski twarde o tak wysokiej pojemności nie były w stanie zapewnić odpowiedniej prędkości zapisu i odczytu danych przy przechwytywaniu wideo. A wysoka wydajność jest wymagana przez współczesne systemy monitoringu.

Według zapewnień przedstawicieli producenta, nowe dyski mają też mieć wysoki poziom bezawaryjności i nie przegrzewać się podczas pracy w zamkniętych szafach instalowanych w serwerowniach. Odporność na przegrzewanie się, wysoka wydajność i duża pojemność to główne zalety tego sprzętu.

Seagate zapowiada 8 TB dyski HDD do przechowywania wideo

Dysk Seagate o pojemności 8 TB stworzony został z myślą o przechowywaniu wideo

Pierwszy 8-terabajtowy dysk Seagate został zaprezentowany rok temu. Firma planuje, że do 2020 roku, wykorzystując technologię SMR, która pozwala tworzyć dyski większe niż 4 TB, wyprodukuje napędy HDD pozwalające zapisywać do 20 GB na jednym dysku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200