Seagate zapowiada 14% redukcję zatrudnienia

Seagate Technology planuje zwolnienie aż 14% pracowników czyli około 6500 osób. Dotyczy to głównie osób zatrudnionych w fabrykach należących do Seagate, które znajdują się głównie w Azji, ale również w Europie i USA.

Już wcześniej, w czerwcu 2016 przedstawiciele firmy zapowiadali redukcję zatrudnienia do końca września tego roku, ale na poziomie tylko 3% (1600 pracowników). Plany dotyczące cięcia kosztów znacznie zwiększyły się w ciągu zaledwie jednego miesiąca i to mimo dobrych wyników finansowych oraz znacznego wzrostu sprzedaży w II kwartale 2016 roku.

Uzasadnieniem dla decyzji jest konieczność zmniejszenia kosztów, zwłaszcza w obliczu słabnącego popytu na komputery PC oraz rosnącej konkurencji ze strony dysków SSD.

Zobacz również:

  • Seagate: multi-cloud kluczem do sukcesu biznesowego

Redukcje te zostały ogłoszone mimo, że wyniki finansowe za IV kwartał roku finansowego 2016, który zakończył się 1 lipca, będą najprawdopodobniej znacznie lepsze od oczekiwanych. Według wstępnych informacji, przychody firmy wyniosły w tym kwartale ok. 2,65 mld USD, podczas gdy wcześniej przewidywano, że będzie to tylko 2,3 mld USD.

Przedstawiciele Seagate oczekują, że w oficjalnym raporcie finansowym za IV kwartał 2016 ogłoszone zostanie, że firma sprzedała 37 mln dysków o sumarycznej pojemności 62 exabajtów, średniej pojemności 1,7 TB oraz średniej cenie 67 USD.

“Te dobre rezultaty to wstępna ocena dotycząca tylko IV kwartału. Natomiast planowane zmniejszenie mocy produkcyjnych jest związane z długoterminowymi prognozami makroekonomicznymi, które mówią o przewidywanym spadku popytu na mechaniczne napędy dyskowe” wyjaśnia rzecznik prasowy Seagate.

Z najnowszego raportu IDC wynika, że popyt na komputery PC zmniejszył się w II kwartale 2016 roku o 4,5% i na światowym rynku sprzedano ich 62,4 mln sztuk. Warto jednak zauważyć, że jest to mniejszy spadek niż przewidywane wcześniej 7,4%.

Proces redukcji zatrudnienia w fabrykach Seagate ma zostać zakończony do końca roku finansowego 2017 czyli do końca czerwca kalendarzowego roku 2017.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200