Seagate wprowadza miniaturowe dyski twarde

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na nośniki danych do przenośnych urządzeń multimedialnych, firma Seagate Technology zamierza dziś zaprezentować nową serię 1-calowych dysków twardych.

Pierwsza linia 1-calowych dysków twardych Seagate Technology będzie dysponowała pojemnością 2,5 oraz 5 GB. Znajdą się w niej zarówno modele przeznaczone dla przenośnych odtwarzaczy muzyki i wideo, hanheldów, a także dyski wielkości karty pamięci CF (Compact Flash) do aparatów cyfrowych oraz wersja zewnętrzna produktu podłączana do portu USB (USB2 Pocket Hard Drive).

Do tej pory jedynym dostawcą miniaturowych, 1-calowych dysków twardych była firma Hitachi Global Storage Technologies. To właśnie ona jest odpowiedzialna za nośniki danych Microdrive o pojemności 4 GB montowane w najnowszych, przenośnych odtwarzaczach muzycznych Apple – iPodach mini oraz produkcie firmy Creative – MuVo 2. Swych sił w produkcji miniaturowych nośników danych próbują również Toshiba oraz Cornice.

Zobacz również:

  • Seagate zapłaci potężną karę za sprzedaż Huawei dysków twardych

Seria 1-calowych dysków Seagate znajdzie się w sprzedaży w trzecim kwartale 2004 roku i według zapewnień producenta, model o pojemności 5 GB będzie kosztować nie więcej, niż 200 USD.

Więcej informacji: http://www.seagate.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200