Seagate prezentuje swój pierwszy serwer NAS do instalowania w szafie

Seagate udostępnił swój pierwszy system pamięci masowej Seagate Business Storage do instalowania w szafie. Rozwiązanie (NAS przeznaczone dla małych i średnich firm) ma wysokość 1U, jest dostępne w wersjach z czterema i ośmioma gniazdami na dyski i można je skalować w zakresie od 4 do 32 TB.

Rozwiązania (pracujące pod kontrolą nowego systemu Seagate NAS OS) są kompatybilne z oprogramowaniem do wykonywania kopii zapasowych danych dla komputerów Windows, a także z oprogramowaniem Apple Time Machine dla komputerów Mac OS X. Dostęp do urządzeń z dowolnego miejsca jest możliwy na dwa sposoby: poprzez zintegrowaną chmurową usługę Wuala (która automatycznie synchronizuje pliki) oraz używając aplikacji instalowanych na pecetach, smartfonach i tabletach.

Serwer Seagate Business Storage 8-Bay (który może obsługiwać do 250 pracowników) zawiera dwurdzeniowy procesor Intel 2,3 GHz oraz osiem 3,5 calowych dysków Enterprise Capacity (dawniej Constellation ES.3). Serwer Seagate Business Storage 4-Bay może obsługiwać mniej pracowników (do 100) i zawiera dwurdzeniowy procesor Intel Atom 2,13 GHz. Oba urządzenie wspierają połączenia iSCSI.

Zobacz również:

  • Zewnętrzny dysk, chmura czy dysk sieciowy? Jak zadbać o backup
  • Seagate zapłaci potężną karę za sprzedaż Huawei dysków twardych

Seagate Rackmount Business Storage 8-bay będzie dostępny u resellerów od października w sugerowanej cenie detalicznej od 3 tys. USD (8 TB) do 6 tys. USD (32 TB). Seagate Rackmount Business Storage 4-bay będzie dostępny pod koniec br. Urządzenie w wersji bez dysków twardych będzie kosztować 1 tys. USD, a z dyskami od 1300 USD (4 TB) do 2,5 USD (16 TB).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200