Seagate prezentuje najcieńszy na rynku 2,5-calowy HDD o pojemności 2 TB

Nowy 2,5-calowy, mobilny dysk Seagate o pojemności 2 TB ma wysokość zaledwie 7 mm. Urządzenie Seagate Mobile HDD zawiera dwa talerze i jest o 25% lżejsze od mobilnych dysków poprzedniej generacji, gdyż waży tylko 10 dkg.

Najcieńszy 2,5-calowy dysk twardy oferowany obecnie przez Seagate i mający pojemność 2 TB, ma wysokość 9 mm. Firma oferuje też dyski o podobnej wielkości mające jeszcze mniejszą wysokość 5 mm, ale są to napędy o dużo mniejszej pojemności 500 GB. Western Digital ma również w ofercie 2,5-calowy dysk o takiej samej pojemności, który ma jednak wysokość 15 mm.

Jak zapewniają przedstawiciele Seagate, nowy dysk mobilny jest też najwydajniejszym i najbardziej energooszczędnym urządzeniem tej klasy dostępnym obecnie na rynku.

Zobacz również:

  • Nowa era w pojemności dysków twardych
  • Przenośne dyski w końcu przebiły 5 TB pojemności. WD wprowadza My Passport Ultra

Seagate Mobile HDD jest wyposażony w standardowy interfejs SATA 6 Gb/s i oferowany w wersjach o pojemności 1 lub 2 TB. Dostępne są też modele zapewniające automatyczne szyfrowanie zapisywanych danych (technologia SED; Self-Encrypting Drive), które mają certyfikat FIPS 140-2 SED przyznawany przez NIST (U.S. National Institute of Standards and Technology).

Producent nie ujawnił sugerowanej ceny tych dysków twierdząc, że będą one mogły być swobodnie kształtowane przez resellerów zgodnie z ich polityką cenową.

Seagate prezentuje najcieńszy na rynku 2,5-calowy HDD o pojemności 2 TB

2,5-calowy Seagate Mobile HDD o pojemności 2 TB i wysokości 7 mm.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200