Schneider Electric zbył swój rosyjski oddział

Firma ogłosiły już w kwietnia tego roku zamiar sprzedaży swojego rosyjskiego oddziału, a obecnie przystąpiła do sfinalizowania tej transakcji i ogłosiła, że na początku lipca podpisała wiążącą umowę dotyczącą zbycia Schneider Electric Rosja na rzecz lokalnego zarządu firmy.

Grafika: Schneider Electric

Zamknięcie transakcji będzie uzależnione od stosownych zgód wydawanych przez organy regulacyjnych i spełnienia szeregu innych prawnych i finansowych warunków. Schneider Electric wstrzymał nowe inwestycje w Rosji i na Białorusi od 24 lutego tego roku, jak również zatrzymał międzynarodowe wysyłki nowych zamówień przeznaczonych dla tego obszaru. W całym roku fiskalnym 2021 Schneider Electric wygenerował w Rosji około 2% swojej całkowitej sprzedaży.

W wyniku tej transakcji, jak również likwidacji pozostałej części obecności firmy w Rosji oraz innych bezpośrednich skutków sankcji na działalność w Rosji, firma spodziewa się odpisania do 300 mln euro wartości księgowej netto oraz dokonania odwrócenia rezerwy związanej z tymi działaniami, szacowanej obecnie na 17 mln euro, a dostosowanej po zamknięciu transakcji. Jednocześnie Schneider Electric planuje przeprowadzić ten transfer w sposób w pełni kontrolowany i przeznacza środki na wsparcie pracowników w Rosji i na Białorusi w trakcie tego procesu.

Zobacz również:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200