Satelitarny Internet w TP SA

Telekomunikacja Polska SA rozważa możliwość wprowadzenia usług satelitarnego dostępu do Internetu. Decyzje w tej sprawie firma ma podjąć za dwa miesiące - po zakończeniu prowadzonych analiz technicznych i ekonomicznych. Nowa usługa byłaby realizowana przez Centrum Usług Satelitarnych TP SA w Psarach we współpracy z Radomską Wytwórnią Telefonów SA.

Telekomunikacja Polska SA rozważa możliwość wprowadzenia do oferty bezprzewodowego dostępu do Internetu. Usługa ma być realizowana przez Centrum Usług Satelitarnych TP SA w Psarach we współpracy z Radomską Wytwórnią Telefonów S.A., która byłaby dostawcą zestawów do odbioru satelitarnego sygnału. O pracach nad nową usługą poinformował wczoraj podczas spotkania z sejmową Komisją Infrastruktury dyrektor centrum TP SAT, Wiesław Dzierżak. Jak dotąd nie są znane szczegóły projektu – w chwili obecnej nie wiadomo czy usługa będzie adresowana do klientów indywidualnych czy korporacyjnych, ani kiedy dokładnie zostanie udostępniona. Decyzje w tej sprawie TP SA ma podjąć najwcześniej za dwa miesiące - po zakończeniu prowadzonych analiz technicznych i ekonomicznych.

Zobacz również:

  • 5G to nowe możliwości dla telekomów
  • W Ukrainie rośnie liczba osób korzystających z usługi Starlink
  • Kod źródłowy WWW sprzedany
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200