Sanyo Epson stawia na miniwyświetlacze

Trzy nowe wyświetlacze ciekłokrystaliczne dla cyfrowych aparatów fotograficznych i telefonów komórkowych to ostatnie nowości w ofercie koncernu Sanyo Epson. Wszystkie panele (o przekątnej odpowiednio 2,2, 2,8 oraz 4,5 cala) wykorzystują opracowaną przez firmę technologię Photo Fine Chromarich, która - jak zapowiada producent - pozwala na oddanie przez wyświetlacze szerszego spektrum barw.

Spośród trzech modeli wyświetlaczy wyróżnia się ten o przekątnej 2,8". Może on wyświetlać obraz o ponad 16,7 mln. kolorów w trybie VGA w rozdzielczości 640x480 pikseli. Dodatkowo, Sanyo Epson zaimplementował w wyświetlaczach technologię Epson Color Modulation, która umożliwia reprodukcję niektórych kolorów (np. emerald green czy niebieski) z precyzją, która wcześniej nie była dostępna w wyświetlaczach o małych matrycach. Jak podaje producent, obecnie stosowane w telefonach komórkowych wyświetlacze mogą oddać jedynie 40-70 % spektrum barw NTSC.

Sanyo Epson stawia na miniwyświetlacze

Porównanie parametrów najnowszych wyświetlaczy Sanyo Epson dla aparatów cyfrowych i telefonów komórkowych.

Wyświetlacze zostaną zaprezentowane szerszej publiczności podczas wystawy FPD International 2005, która odbędzie się w dniach 19-21 października w japońskim mieście Jokohama. Do masowej produkcji mają wejść na początku przyszłego roku.

Więcej informacji na stronie producenta.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200