Sanyo Epson: małe wyświetlacze bardziej czytelne

Koncern Sanyo Epson Imaging Devices poinformował o wprowadzeniu nowej technologii poprawiającej jakość obrazu, która wykorzystywana będzie w modułach LCD. Kąty widzenia poziomego oraz pionowego sięgają dzięki niej (teoretycznie) 180 stopni - i to bez straty dla reprodukacji barw.

W nowych wyświetlaczach zastosowano technologię o nazwie Photo Fine Vistarich. Dzięki niej wyświetlane obrazy są czytelne pod bardzo dużym kątem i to bez straty jakości odwzorowania kolorów oraz zmniejszenia kontrastu. W dodatku charakteryzują się one małym poborem energii oraz mogą być wyprodukowane w bardzo cienkich modułach.

Sanyo Epson zamierza wprowadzić do produkcji pięć modeli o różnej przekątnej ekranu wynoszącej - 2,4, 2,5, 2,8, 7,0 i 10,1 cala. Urządzenia znajdą zastosowanie w montowanych w samochodach systemach nawigacji satelitarnej i systemach rozrywki, aparatach cyfrowych oraz telefonach komórkowych kompatybilnych z "One Seg" - japońską usługą naziemnej telewizji cyfrowej.

Korporacja zamierza zaprezentować nowe moduły na mających się odbyć w dniach 24-26 maja w Japonii targach Automotive Engineering Exposition.

Więcej informacji znaleźć można na stronie producenta.


TOP 200