SanDisk wprowadza na rynek swoje pierwsze dyski SDD, które szyfrują dane

SanDisk wprowadził wczoraj do oferty swoje pierwsze dyski SSD klasy „enterprise” (czyli dedykowane dla centrów danych), które szyfrują automatycznie zapisywane na nich dane. Są to urządzenia linii X300s, które chronią dane wykorzystując zarówno specyfikację Opal 2 (wspieraną przez Trusted Computing Group), jak i sprzętową metodę szyfrowania Encrypted Hard Drive (Microsoft).

Administrator może kontrolować algorytmy szyfrujące dane przy użyciu specjalnego oprogramowania (management dashboard). Pierwsze dwa dyski X300s pojawią się na rynku w czerwcu br. Pierwszy dysk będzie miał wielkość 2,5 cala i grubość 7 mm, a drugi będzie dostępny w postaci karty formatu M.2. Dyski będą dostępne w wersjach o różnych pojemnościach: 64 GB, 128 GB, 256 GB, 512 GB i 1 TB (z tym iż dysk mający pojemność 1 TB będzie dostępny tylko w postaci standardowego, 2,5-calowego urządzenia).

Wszystkie dyski X300s wspierają opracowaną przez firmę Wave System technologię ECS (Embassy Security Center). Jest ona zintegrowana z firmowym oprogramowaniem SanDisk SSD Dashboard. ESC to lokalna, kliencka aplikacja, która zarządza dyskami X300s i sprawdza kto może mieć dostęp do zaszyfrowanych danych (monitorując nazwy użytkowników i hasła). Oprogramowanie ECS jest dołączane do dysków bezpłatnie.

SanDisk nie ujawnił jak dotąd przewidywanych cen dysków X300s.


TOP 200