Samsung zaskakuje - obiecuje jeszcze szybsze aktualizacje

Koreański producent nie poprzestaje na szybkim wdrożeniu Androida 13. Wraz z Androidem 14 aktualizacje mają trafiać do użytkowników jeszcze szybciej.

Samsung jest producentem, który znajduje się w ścisłej czołówce vendorów zapewniających szybkie aktualizacje do nowych wersji Androida dla swoich urządzeń. Koreańczycy konsekwentnie wydłużają wsparcie i błyskawicznie wprowadzają nowe wersje oprogramowania na szerokie spektrum urządzeń nie zapominając przy tym o autorskiej nakładce One UI.

Samsung Galaxy S22 
Źródło: samsung.com

Samsung Galaxy S22

Źródło: samsung.com

Z najnowszego oświadczenia wydanego przez firmę wynika, że Samsung wprowadzi na rynek Androida 14 szybciej, niż przeprowadzono początkowe wdrożenie Androida 13 w 2022 roku. Samsung zamierza się jeszcze bardziej zbliżyć do urządzeń z rodziny Google Pixel, które otrzymują nową wersję Androida momencie jej debiutu. W tym roku Koreańczykom pod jednym względem udało się wyprzedzić Google - wsparcie dla Unicode 15 pojawiło się najpierw na urządzeniach Samsunga.

Zobacz również:

  • Pierwsza aktualizacja dla Galaxy S24 - poprawiono ekran i aparat
  • Fizyczna karta SIM czy wirtualny eSIM? Oto najważniejsze różnice
  • Klawiatura SwiftKey zintegrowana z Microsoft Copilot

Samsung najszybciej dostarcza aktualizacje oprogramowania na swoje urządzenia spośród producentów, który nie opracowują zarówno systemu operacyjnego, jak i sprzętu (mowa o Apple i iOS oraz Google i Androidzie). Dla firmy to za mało - Samsung zamierza konsekwentnie skrócić czas oczekiwania podczas aktualizacji do Androida 14.

Producent zdaje sobie sprawę, że aktualizacje (w szczególności flagowych modeli) są niezwykle ważne dla jego klientów, a klarowna polityka aktualizacji przysporzyła Samsungowi dodatkowych klientów.

Kluczem do sukcesu stałego zmniejszania czasu oczekiwania na aktualizację jest nawiązanie bliskiego partnerstwa z Google, które skutkuje szybszym otrzymywaniem finalnej wersji nowego systemu operacyjnego Android, co ułatwia przygotowanie aktualizacji i znacząco przyśpiesza cały proces.

Samsung twierdzi, że zajęło mu tylko dwa miesiące od czasu, gdy Google wydało ostateczną stabilną wersję Androida 13 w sierpniu do 24 października, kiedy po raz pierwszy wydano aktualizację Android 13/One UI 5.0 dla rodziny Galaxy S22. Ponownie, firma twierdzi, że proces aktualizacji do Androida 14/One UI 6 będzie jeszcze szybszy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200