Samsung wydłuża wsparcie dla swoich flagowych modeli

Samsung niespodziewanie zdecydował się wydłużyć cykl wsparcia dla modeli z 2019 roku.

Samsung wraz z modelami z serii Galaxy S22 wdrożył nową politykę aktualizacji, która zakłada udostępnianie nowych wersji Androida przez cztery lata od debiutu urządzania. Zmiana ta obejmie również wybrane modele zaprezentowane w 2021 roku. Posiadacze starszych smartfonów z Korei mogą liczyć na trzy aktualizacja Androida w ciągu całego cyklu życia.

Rodzina Galaxy S10
Źródło: samsung.com

Rodzina Galaxy S10

Źródło: samsung.com

Właściciele smartfonów z rodziny Galaxy S10 (premiera na początku 2019 roku) oraz Galaxy Note 10 (premiera w połowie 2019 roku) otrzymali już trzy aktualizacje rozwojowe - do Androida 10, Androida 11 oraz na początku 2022 roku do Androida 12. Wszystko wskazywało na to, że Samsung spełnił swoje obietnice i teraz dystrybuować będzie jedynie poprawki zabezpieczeń dla wyżej wymienonacyh telefonów.

Zobacz również:

  • Seria Galaxy S21 oraz Galaxy S22 z One UI 6.1 na pokładzie
  • Duże zmiany w komunikatorze WhatsApp

Z najnowszych informacji przekazanych przez producenta w newsroomie posiadacze flagowych modeli Galaxy z 2019 roku mogą liczyć na dodatkową aktualizację rozwojową. Mowa o oprogramowaniu opartym na najnowszej wersji nakładki graficznej - One UI 4.1.

System operacyjny zostanie udostępniony w niedalekiej przyszłości na większość nowych urządzeń Samsunga.

Posiadacze trzyletnich smartfonów otrzymają kilka nowych funkcji. Mowa o współdzieleniu na żywo z aplikacji Google Duo, obsłudze funkcji Expert RAW w aplikacji aparatu, magicznej gumce pozwalającej usuwać elementy ze zdjęć, łatwiejszym współdzieleniu fotografii oraz zaktualizowanej klawiaturze Samsung Keyboard ze wsparciem dla Grammarly.

Samsung nie przekazał dokładnych informacji o dacie premiery. Najpierw zostaną zaktualizowane nowsze smartfony. Spodziewamy się, że rodzina Galaxy S10 i Galaxy Note 10 otrzyma One UI 4.1 w okolicach wakacji 2022 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200