Samsung wdraża najszybszą pamięć LPDDR5X na świecie

Samsung zaprezentował najszybsza pamięć operacyjną na sieci. Przepustowość sięga 8,5 Gbps.

Samsung jest jednym z największych producentów pamięci masowej oraz operacyjnej na świecie. Koreański gigant przoduje nie tylko w wytwarzaniu, ale również rozwijaniu nowych standardów.

Najszybsza pamięć LPDDR5X na świecie
Źródło: samsung.com

Najszybsza pamięć LPDDR5X na świecie

Źródło: samsung.com

Przedstawiciele Samsunga poinformowali właśnie o nowej pamięci LPDDR5X, która ma być naturalną rewolucją dla kości LPDDR5. Najnowsze układy DRAM zakończyły właśnie okres walidacji.

Zobacz również:

  • Samsung ma własny model AI
  • Intel może stanąć w obliczu poważnego wyzwania

Najnowsza pamięć opracowana przez koreańskich inżynierów osiąga prędkość 8,5 Gbps, co jest rekordem i czyni ją najszybszą pamięcią DRAM na świecie. Ostatni rekord wynoszący 7,5 Gbps został pobity w marcu 2022 roku.

Technologia LPDDR5X nie jest na rynku nowa. Pamięci tego typu zostały już wykorzystane we flagowych modelach smartfonów z Androidem.

Najnowsze pamięci Samsunga pozwalają na osiągnięcie zauważalnie lepszych parametrów technicznych przy bardzo symbolicznym przeprojektowaniu wewnętrznym.

Bardzo niskie zapotrzebowanie na zużycie energii, wysoka wydajność oraz niewielkie rozmiary zewnętrzne powodują, że nowe pamięci firmy Samsung dedykowane są do wykorzystania w urządzeniach mobilnych - smartfonach, tabletach oraz niewielkich laptopach. Koreańczycy zamierzają wykorzystać pamięci LPDDR5X również w sektorze automotive.

Pamięć LPDDR5X produkowana będzie jako układy do bezpośredniej implementacji na płytach głównych urządzeń.

Samsung ujawnił, że nowa pamięć jest efektem współpracy z firmą Qualcomm. To właśnie procesory tego producenta jako pierwsze wspierają najnowszą pamięć zaprezentowaną przez Samsunga.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200