Samsung w opałach - problemy ze składanymi smartfonami

Użytkownicy smartfonów Samsung Galaxy Z Fold 3 raportuję o pękających wyświetlaczach wewnętrznych. Wada pojawiła się półtorej roku po debiucie rynkowym tego modelu.

Użytkownicy flagowych smartfonów ze składanym ekranem z 2021 roku - Samsung Galaxy Z Fold 3 - donoszą o problemach z elastycznym ekranem. Wewnętrzny wyświetlacz smartfonów pęka, a uszkodzenie pojawia się bez wyraźnego powodu takiego jak uszkodzenie mechaniczne urządzenia lub przegrzewanie się podzespołów.

Samsung Galaxy Z Fold 3
Źródło: samsung.com

Samsung Galaxy Z Fold 3

Źródło: samsung.com

Do sieci trafiły informacje na temat egzemplarzy smartfonów Galaxy Z Flip 3 z ekranem pękającym na wysokości zawiasu. Pęknięcie pojawia się na środku wewnętrznego ekranu i praktycznie uniemożliwia korzystanie z telefonu w trybie tabletu.

Zobacz również:

  • Składane smartfony będą droższe, a zarazem tańsze

Samsung oficjalnie nie naprawia uszkodzeń mechanicznych w ramach gwarancji producenckiej. Koszt wymiany ekranu wewnętrznego w Galaxy Z Fold 3 wynosi 479 dolarów.

Uszkodzenia pojawiają się na urządzeniach, które zostały zakupione chwilę po debiucie rynkowym Galaxy Z Fold 3, a więc w wakacje 2021 roku.

Aktualnie udokumentowano kilkanaście przypadków podobnego uszkodzenia smartfonów. Ich użytkownicy zgodnie twierdzą, że urządzenia nie zostały uszkodzone mechaniczne oraz nigdy nie były naprawiane.

Samsung oficjalnie nie odniósł się do sprawy. Firma proponuje odpłatną naprawę urządzenia z zachowaniem gwarancji producenta trwającej 24 miesiące od daty zakupu.

Samsung Galaxy Z Fold 3 to jeden z pierwszych smartfonów Samsunga, który posiada ekran pokryty szkłem Ultra Thin Glass.

W przeszłości Samsung borykał się z problemami z jakością elastycznych ekranów w pierwszej generacji Galaxy Fold. Poskutkowały one chwilowym wycofaniem urządzenia ze sprzedaży i wprowadzeniem na rynek wersji z poprawionym panelem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200