Samsung snuje optymistyczne prognozy dotyczące wdrażania technologii 6G

Południowokoreańska korporacja opublikowała wczoraj obszerny dokument techniczny „white paper”, w którym przewiduje iż bezprzewodowe sieci 6G wejdą do komercyjnego użytku już pod koniec tej dekady, a w 2030 roku zdominują rynek sieci radiowych.

6G

Prace nad tą technologią już trwają, a ITU-R (oddział ITU zajmujący się komunikacją radiową) zapowiada, że w przyszłym roku powstanie grupa, której zadaniem będzie opracowanie pierwszej propozycji standardu 6G.

Samsung zwraca uwagę na fakt, że czas potrzebny na opracowanie wymogów technicznych i standardu dla każdej z kolejnych generacji technologii radiowej (od 2G do 5G) ciągle skracał się. I tak w przypadku technologii 3G trwało to 15 lat, a technologii 5G już tylko 8 lat. Można więc oczekiwać, że standardy 6G pojawią się jeszcze szybciej.

Zobacz również:

  • Błąd systemu geolokalizacji zablokował wczoraj użytkownikom dostęp do chmury Azure
  • Popularne smartfony z groźną luką w zabezpieczeniach [AKTUALIZACJA]

Południowokoreański gigant technologiczny zapowiada, że jego ambicją jest wprowadzenie technologii 6G do każdego zakątka Ziemi oraz do wszystkich środowisk. Podkreśla jednocześnie, że pomimo tego iż komercjalizacja połączeń 5G jest w początkowej fazie, to nigdy nie jest za wcześnie na to, aby zacząć już teraz przygotowywać się na nadejście technologii 6G.

Samsung zdefiniował w dokumencie trzy kategorie wyzwań związanych z wdrażaniem technologii 6G, przed którymi staną jej twórcy. Pierwsze wiąże się z wydajnością, drugie z architekturą, a trzecie zaufanie przyszłych użytkowników połączeń 6G.

Jeśli chodzi o stronę techniczną, to sieci 6G powinny oferować przepustowość rzędu 1000 Gb/s (a więc pracować 50 razy szybciej od sieci 5G), przy opóźnieniach nie przekraczających 100 mikrosekund (w przypadku sieci 5G opóźnienia wahają się w granicach jednej milisekundy, a więc są dziesięć razy większe).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200