Samsung serii 9 rozpoczyna rywalizację z MacBook Air

Nowy bardzo cienki laptop Samsunga z serii 9 jest elegancki, cienki, lekki i na pewno stanowi konkurencję dla MacBooka Air. Czy jednak jest od niego lepszy? W tej kwestii można by się spierać. Seria 9 została zaprezentowana na targach CES w styczniu, a na rynek weszła w tym tygodniu.

Nowy notebook Samsunga jest dostępny od 17 marca. Już pierwszy rzut oka na to urządzenie wzbudza zainteresowanie. Tak jak MacBook Air, 13-calowy laptop serii 9 waży tylko nieco ponad 1,3 kg. Jest trochę cieńszy od przenośnego Macintosha i ma 1,63 cm grubości.

W USA nowy Samsung serii 9 kosztuje 1649 dol. z Windows 7 Home Premium lub 1699 dol. z Windows 7 Professional. MacBook Air kosztuje 1599 dol. z 259 GB pamięci flash i 1299 dol. ze 128 GB.

Zobacz również:

  • Samsung ma własny model AI
  • Apple Wunderlust - iPhone 15 i inne - relacja z premiery

13-calowy laptop koreańskiej firmy posiada dysk SSD o pojemności 128 GB. To dwa razy mniej niż u porównywalnego cenowo MacBooka Air. Samsung ma natomiast dwa razy więcej RAM (4GB w porównaniu do 2GB MacBooka). Szersze porównanie parametrów w przedstawiono w tabelce.

Seria 9, podobnie jak MacBook Air, ma też mniejszego, 11-calowego brata, który pojawi się w kwietniu. Będzie zawierał procesor Intel Core i3 380UM, 2GB RAM, dysk SSD 64 GB i ekran o rozdzielczości 1366x768, podświetlany diodami LED .

Tak cienkie laptopy są tworzone z myślą o zamożnych odbiorców, którzy chcą dodatkowo zapłacić za styl. Inny rywal MacBooka, Dell Adamo, nie odniósł jednak sukcesu. Może notebookom serii 9 pójdzie lepiej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200