Samsung przyznaje się do problemów z baterią w One UI 5.1

Użytkownicy smartfonów Samsunga z najnowszą wersją nakładki narzekają na czasy pracy na baterii. Producent przyznaje się do błedu.

Wraz z aktualizacją do nakładki One UI 5.1 wydanej wraz ze smartfonami z rodziną Galaxy S23, użytkownicy smartfonów koreańskiego producenta zgłaszają problemy z niską żywotnością baterii na urządzeniach, które zostały zaktualizowane.

Samsung przyznaje się do problemów z baterią w smartfonach Galaxy po aktualizacji do One UI 5.1
Źródło: Daniel Romero / Unsplash

Samsung przyznaje się do problemów z baterią w smartfonach Galaxy po aktualizacji do One UI 5.1

Źródło: Daniel Romero / Unsplash

Samsung oficjalnie przyznał się do błędu. Firma potwierdziła problemy z baterią w nakładce One UI 5.1. Poinformowano, że winowajcą szybko rozładowującej się baterii jest domyślna klawiatura - Samsung Keyboard.

Zobacz również:

  • Samsung Electronics stoi w obliczu pierwszego strajku pracowników w swojej 55-letniej historii
  • Pierwsza aktualizacja dla Galaxy S24 - poprawiono ekran i aparat
  • Łącze z telefonem otrzymuję funkcję OCR

Na krótkie czasy pracy na baterii narzekają głównie posiadacze smartfonów z rodzin Galaxy S21, Galaxy S22, Galaxy Z Fold 3 oraz Galaxy Z Fold 2.

Przedstawiciele producenta wypowiedzieli się na temat problemów z baterią w One UI 5.1 za pośrednictwem tajlandzkiego forum Samsung Members. Producent przekazał, że problemy z baterią wywoływane są przez zaktualizowaną aplikację Samsung Keyboard, która dostarczana jest z aktualizacją do One UI 5.1. Program otrzymał dodatkowy proces odpowiedzialny za funkcjonoawnie naklejek oraz generowanie emoji. Nie został on poprawnie zoptymalizowany, przez co mocno obciąża procesor w czasie spoczynku.

Problem został rozwiązany wraz z aktualizacją aplikacji Samsung Keyboard w wersji 5.6.10.31. Właścicielom urządzeń Galaxy zaleca się natychmiastową aktualizację aplikacji Samsung Keyboard, ponieważ rozwiązuje ona problem drenażu baterii. Oprogramowanie dostępne jest w oficjalnym sklepie z aplikacjami firmy Samsung - Galaxy Store.

Aktualizacja do One UI 5.1 oparta jest na Androidzie 13. Samsung rozpoczął jej dystrybucję w drugiej połowie lutego 2023 roku - chwilę po premierze Galaxy S23.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200