Samsung przekazuje Huawei kolejne patenty

Samsung przekazał 98 swoich patentów dla chińskiego giganta technologicznego. To nie pierwszy taki transfer w historii.

Największe firmy technologiczne są dla siebie ogromnymi konkurentami, ale bardzo często muszą ze sobą współpracować. Idealnym tego przykładem są relacje Apple i Samsunga, którzy rywalizują na polu m. in. produkcji flagowych smartfonów, a jednocześnie Apple jest jednym z większych klientów Samsunga na wysokiej klasy panele AMOLED dla urządzeń mobilnych.

Samsung przekazał Huawei swoje patenty
Źródło: Dmitry Rodionov / Unsplash

Samsung przekazał Huawei swoje patenty

Źródło: Dmitry Rodionov / Unsplash

Podobną zależność ma Samsung z firmą Huawei. Koreańczycy przekazali niedawno 98 swoich patentów na rzecz swojego konkurenta.

Zobacz również:

  • Znamy nazwę pierwszego narzędzia anty-ransomware, które uzyskało certyfikat Tolly Group
  • Seria Galaxy S21 oraz Galaxy S22 z One UI 6.1 na pokładzie
  • Lenovo i Motorola z zakazem sprzedaży w Niemczech

W sieci mówiło się o udzieleniu wybranych patentów dotyczących sieci 5G i nie 5G dla największych producentów smartfonów z Samsungiem i Oppo na czele. Teraz portal The Elec informuje o przekazaniu 98 patentów przez Samsunga dla firmy Huawei.

Transakcja ta wynika z podpisanej w 2019 roku umowy, która zakłada licencjonowanie krzyżowe pomiędzy obiema firmami.

Przetransferowane patenty dotyczą telekomunikacji, ładowania, aparatów, wyświetlaczy oraz innych elementów urządzeń mobilnych. Co ciekawe Samsung udzielił Huawei kilku patentów przekazanych przez Stanu Zjednoczone. W tym miejscu warto przypomnieć, że firma Huawei cały czas znajduje się na czarnej liście departamentu handlu Stanów Zjednoczonych.

Samsung prawdopodobnie przekazał patenty, aby uzyskać dostęp do patentów pozwalających na swobodny rozwój układów scalonych kompatybilnych z technologią 5G. W tym aspekcie prym wiedzie firma Huawei, która jest jednym z największych dostawców stacji bazowych i bierze czynny udział w rozwoju sieci komórkowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200