Samsung prezentuje własny chip ultra wideband

Samsung Exynos Connect U100 będzie konkurować z chipem Apple U1 stosowanym od 2019 roku.

Firma Samsung zdecydowała się na prezentację własnego układu typu Ultra Wideband. Mowa o rozwiązaniu pozwalającym między innymi na dokładne śledzenie obiektów pozostających w najbliższym otoczeniu.

Samsung Exynos Connect U100
Źródło: samsung.com

Samsung Exynos Connect U100

Źródło: samsung.com

Technologia Ultra Wideband została spopularyzowana przez firmę Apple, która w 2019 roku zaprezentowała własny chip Apple U1. Znalazł on zastosowanie w smartfonach iPhone 11 i nowszych, zegarkach Apple Watch Series 6 i nowszych oraz autorskim lokalizatorze Apple AirTag zaprezentowanym niespełna dwa lata temu.

Zobacz również:

  • Seria Galaxy S21 oraz Galaxy S22 z One UI 6.1 na pokładzie

Samsung zdecydował się na stworzenie autorskiego układu Samsung Exynos Connect U100, który pozwoli na wdrożenie śledzenia z wykorzystaniem technologii Ultra Wideband w ekosystemie Galaxy. Technologia jest w stanie zapewnić wysoką dokładność śledzenia obiektów. Ma zostać w przyszłości wykorzystana w smartfonach, samochodach, a także zestawach AR/VR.

Chip Samsung Exynos Connect U100 do działania wykorzystuje różne metody komunikacji krótkiego zasięgu - Ultra Wideband, Bluetooth oraz Wi-Fi.

Układ scalony stworzono do przesyłania niewielkiej ilości informacji na niewielką odległość z wykorzystaniem minimalnej ilości energii elektrycznej. Rozwiązanie wykorzystywane będzie głównie do śledzenia przedmiotów w miejscach, gdzie nie ma dostępu do sygnału GPS/GNSS/GLONASS.

Prawdopodobnie w przyszłości chip Exynos Connect U100 znajdziemy w smartfonach, tabletach oraz urządzeniach ubieranych rozwijanych przez firmę Samsung.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200