Samsung pokazuje jak wspierać smartfony z Androidem

Dzięki podejściu firmy Samsung organizacje mogą wydłużyć cykl życia smartfonów służbowych.

Wsparcie dla smartfonów z Androidem jest dalekie od ideału. W wybranych przypadkach można liczyć na zaledwie kilka aktualizacji rozwojowych, a aktualizacje zabezpieczeń bardzo często wydawane są z dużym opóźnieniem lub wcale, co powoduje niemały problem w przypadku urządzeń wykorzystywanych w organizacjach.

Samsung Galaxy S10 z kolejną aktualizacją
Źródło: samsung.com

Samsung Galaxy S10 z kolejną aktualizacją

Źródło: samsung.com

Obecnie sprzedane smartfony to dopracowane konstrukcje, które spokojnie mogą służyć dłużej, niż 24-miesiące. Cykl zapoczątkowany przez operatorów może zostać wydłużony, ale jedynie w momencie dalszego wsparcia przez producenta za pomocą poprawek zabezpieczeń.

Zobacz również:

  • Seria Galaxy S21 oraz Galaxy S22 z One UI 6.1 na pokładzie
  • Galaxy AI trafi nawet na 3 letnie flagowce Samsunga

Samsung pokazał właśnie dobrą praktykę. Flagowe modele z 2019 roku, które posiadają już ograniczone wsparcie właśnie otrzymały najnowsze poprawki zabezpieczeń. Mowa o smartfonach z rodziny Galaxy S10, które zadebiutowały na rynku w lutym 2019 roku z Androidem 9.0 Pie na pokładzie. Urządzenia otrzymały aktualizacje do Androida 10, Androida 11 oraz Androida 12.

Posiadacze modeli z rodziny Galaxy S10 - Galaxy S10e, Galaxy S10 oraz Galaxy S10+ mogą już pobierać nową aktualizację o numerze kompilacji G97xFXXSGHVH2, która wprowadza na pokład najnowsze poprawki zabezpieczeń datowane na 1 sierpnia 2022 roku. Co istotne oprogramowanie dostępne jest dla modeli z procesorami Qualcomm oraz Exynos.

Oprogramowanie bazuje na Androidzie 12 i nakładce One UI 4.1. Smartfony z rodziny Samsung Galaxy S10 nie zostały objęte planem aktualizacji do Androida 13. Urządzenia jeszcze przez około rok powinny otrzymać poprawki zabezpieczeń wydawane raz na kwartał.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200