Samsung pokazał smartfon zawierający giętki, składany ekran

Samsung podał wreszcie wczoraj więcej informacji o swoim zapowiadanym od dawna smartfonie zawierającym giętki, składany ekran, oraz pierwszy raz pokazał go.

Okazuje się, że jest to smartfon typu „clamshell” (czyli z klapką) . Urządzenie ma jeszcze oficjalnej nazwy, chociaż niektórzy spekulują że może to być Galaxy F lub Galaxy X.

I tak z przodu urządzenia znajduje się regularny wyświetlacz, z którego użytkownik może korzystać wtedy, gdy klapka jest zamknięta. Jedna z chwilą otwarcia klapki ekran rozkłada się jak książka i oczom użytkownika ukazuje się duży ekran o przekątnej 7,3 cal. Można powiedzieć, że smartfon zamienia się wtedy w tablet.

Zobacz również:

  • iPhone 15 najszybciej taniejącym smartfonem od Apple w historii
  • Samsung otwiera szampana - sprzedał więcej smartfonów od Apple
  • Apple wstrzymuje rozwój microLED w zegarkach

Samsung nadał giętkiemu ekranowi nazwę Infinity Flex. Aby go wyprodukować, Samsung musiał znaleźć odpowiedni materiał, tak aby zginany tysiące razy ekran nie pękał i wyświetlał obrazy, które mają taką samą jakość niezależnie od tego czy są wyświetlane na zgięciu, czy na płaskiej powierzchni.

Urządzenie pracują pod kontrolą specjalnej wersy systemu Android, która Samsung opracował we współpracy z firmą Google. Jedna z ciekawszych nowych funkcji włączonych to tej wersji systemu nosi nazwę App Continuity. Pozwala ona użytkownikowi korzystać z aplikacji zarówno wtedy, gdy klapka jest zamknięta, jak i w momentach, gdy smartfon zamienia się w tablet.

Kolejna ciekawa funkcja nosi nazwę Multi-active Window. Dzięki niej urządzenie może wyświetlać na rozłożonym ekranie trzy oddzielne okienka, co znakomicie ułatwia zadanie zarządzania aplikacjami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200