Samsung ostrzy zęby - nowa strategia dla smartfonów na 2023 rok

Koreański producent przygotowuje się do prezentacji nowych modeli. Co zobaczymy w przyszłym roku?

Samsung zawsze zasypuje rynek nowymi modelami smartfonów z rodziny Galaxy w pierwszym kwartale roku. To właśnie wtedy na rynku pojawiają się flagowe modele. W 2023 roku na rynku zobaczymy smartfony z serii Galaxy S23. Koreańczycy przygotowali nową strategię i przyszłoroczne modele niezależnie od regionu zasilane będą procesorami produkowanymi przez firmę Qualcomm (dotychczas chipy Smapdragon trafiały do wersji sprzedawanych w Korei oraz USA).

Samsung Galaxy A53 5G
Źródło: samsung.com

Samsung Galaxy A53 5G

Źródło: samsung.com

Z informacji pozyskanych od analityków rynkowych wynika, że Samsung uwzględnił niezadowolone głosy użytkowników, którzy od lat narzekają na flagowe układy Exynos.

Zobacz również:

  • Przejmując tę brytyjską firmę, Samsung chce wprowadzić jej technologie AI do smartfonów Galaxy
  • One UI 6 z Galaxy AI zmierza na popularne zegarki Samsunga

W 2023 roku firma Samsung zaprzestanie produkcji flagowych smartfonów z autorskimi procesorami, które były cechą charakterystyczną modeli z rodziny Galaxy S. Jednocześnie układy z rodziny Exynos w dalszym ciągu zasilać będą tańsze modele w tym nadchodzącego Galaxy A54 5G, który będzie jednym z najlepiej wycenionych i sprzedających się smartfonów Samsunga na 2023 roku.

Urządzenie otrzyma płaski, 6,4-calowy ekran AMOLED ze 120 Hz częstotliwością odświeżania, procesor Exynos 1380 oraz wygląd podobny do droższych modeli z serii Galaxy S23. Smartfon pracować będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Android 13 z nakładką One UI 5.0 lub One UI 5.1. Model ze średniej półki cenowej otrzyma 6 GB pamięci operacyjnej, czynnik linii papilarnych zintegrowany z ekranem, wodoszczelną obudowę, trzy aparaty oraz bezramkowy design.

Firma w 2023 roku nadal kontynuować będzie politykę wieloletniego wsparcia dla swoich urządzeń. Producent pracować będzie nad szybszym udostępnianiem aktualizacji do nowych wersji Androida.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200