Samsung najlepszy od 2010 roku?

W ciągu najbliższych pięciu lat, Samsung zamierza stać się jedną z trzech najważniejszych światowych korporacji zajmujących się szeroko pojętą elektroniką. Cel ten, to jedno z głównych założeń planu, na wykonanie którego firma daje sobie czas do 2010 roku. Samsung zamierza stać się także jednym z największych dostawców nowych opatentowanych technologii i stać się światowym liderem w sprzedaży zaawansowanych telefonów komórkowych i smartfonów.

W przedstawionym przez przedstawicieli Samsunga planie rozwoju zakłada się dodatkowo, podwojenie rocznych dochodów (które w 2004 roku wyniosły 77 miliardów USD) i osiągnięcie pozycji lidera udziałów rynkowych w 20 kategoriach sprzętowych - obecnie firma dzierży to miano w 8 segmentach: telewizorów, monitorów, zestawów telefonów CDMA, układów SRAM, wyświetlaczy LCD, magnetowidów, układów DRAM oraz NAND flash ( w tym ostatnim segmencie Samsung posiada ponad 60% udziałów w rynku).

Plan Samsunga wydawać się może zbyt optymistyczny, przypomnijmy jednak, że korporacja zaczynała swoją działalność jako nieduży producent tanich telewizorów, aby z czasem przekształcić się w jednego z największych dostawców układów półprzewodnikowych i urządzeń elektroniki użytkowej na świecie.

Więcej: Samsung

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200