Samsung inwestuje w bezprzewodowe ładowanie

4 mln USD – taką kwotę koreański koncern zamierza zainwestować w PowerbyProxi, nowozelandzką firmę rozwijającą technologię umożliwiającą bezprzewodowe ładowanie kilku urządzeń jednocześnie.

Przedstawiciele Samsunga powiedzieli, że ich dział Electro-Mechanics nawiązał współpracę z PowerbyProxi w celu opracowania i produkowania urządzeń ładujących nowej generacji.

PowerbyProxi jest członkiem rady konsorcjum Wireless Power Consortium, zajmującego się tworzeniem standardów w dziedzinie bezprzewodowego ładowania. Opracowana przez firmę technologia ładowania wyróżnia się m.in. możliwością jednoczesnego ładowania wielu różnych urządzeń w tym samym czasie, niezależnie od ich ułożenia oraz typu.

Firma nie ograniczą się wyłącznie do ładowania sprzętu mobilnego – jej rozwiązania są wdrażane m.in. w zastosowaniach przemysłowych (np. na farmach turbin wiatrowych).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200