Samsung będzie kręcił filmy VR w Nowym Jorku

Producent gogli Gear VR chce tworzyć we własnym zakresie treści do oglądania w wirtualnej rzeczywistości. Studio powstałe przy współpracy Samsunga i organizatorów Festiwalu Sundance, które będzie zajmować się produkcją tego typu filmów, powstanie w Nowym Jorku.

Nadchodzi rok wirtualnej rzeczywistości. W przeciągu kilku miesięcy na sklepowe półki trafią HTC Vive Pre, Oculus Rift i PlayStation VR. Pasjonaci tego typu rozrywki mogą jednak już teraz dzięki smartfonom zatopić się w wirtualnym świecie dzięki takim gadżetom jak Google Cardboard i goglom Gear VR wykorzystującym ekrany i moc obliczeniową smartfonów Samsunga.

Koreański producent elektroniki i potentat na rynku smartfonów z Androidem do tematu wirtualnej rzeczywistości podchodzi bardzo poważnie. Marc Mathieu, szef działu marketingu firmy w Stanach Zjednoczonych, chce by jego firma kręciła w Nowym Jorku własne produkcje do oglądania na goglach wirtualnej rzeczywistości.

Zobacz również:

  • Samsung wyprzedził konkurencję - uruchomił produkcję chipów 3 nm
  • HTC Vive wprowadza na rynek okulary VR dedykowane dla przedsiębiorstw

Partnerem Samsunga przy tym przedsięwzięciu będą organizatorzy festiwalu Sundance. Jak na razie nie są znane jeszcze szerze szczegóły współpracy Samsunga z Instytutem Sundance, która ma potrwać równy rok. Wiemy jak na razie, że współpraca obu firm ma zapewnić pokłady kreatywności potrzebne do zrealizowania widowisk w wirtualnej rzeczywistości.

Samsung będzie kręcił filmy VR w Nowym Jorku

Tak wyglądają gogle Samsung Gear VR

Koreańska firma poinformowała jak na razie o lokalizacji, w której nowe produkcje filmowe do wirtualnej rzeczywistości będą kręcone i obrabiane. Wykorzystane do tego celu zostaną istniejące biura Samsunga w Nowym Jorku, które obecnie zajmuje dział marketingu.

źródło: pocketnow.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200