Samsung aktualizuje smartfony, które formalnie utraciły wsparcie

Koreański producent po raz kolejny pozytywnie zaskakuje. Flagowe modele z 2019 roku otrzymały najnowsze poprawki zabezpieczeń.

Samsung podąża drogą wytyczoną przez firmę Apple. Koreański producent na przestrzeni ostatnich lat znacząco wydłużył wsparcie dla swoich urządzeń ze średniej oraz najwyższej półki cenowej. Smartfony Samsunga aktualnie otrzymują aktualizacje nawet przez cztery lata od daty premiery. Tym samym koreańskie urządzenia są niezwykle długowieczne w porównaniu z Androidową konkurencją.

Samsung Galaxy Note 10+
Źródło: samsung.com

Samsung Galaxy Note 10+

Źródło: samsung.com

Samsung posiada oficjalną stronę na której informuje jakie smartfony otrzymują aktualizacje. Dodatkowo całość podzielono na daty wydawania aktualizacji zabezpieczeń (comiesięczne, kwartalne, półroczne, roczne) oraz rozwojowych.

Zobacz również:

  • Samsung zaprzecza, że jego układy pamięci HBM przegrzewają się
  • Galaxy AI trafi nawet na 3 letnie flagowce Samsunga

Pomimo oficjalnego zaprzestania wsparcia firma Samsung zdecydowała się udostępnić nowe oprogramowanie układowe dla smartfony z rodziny Galaxy Note 10. Modele Galaxy Note 10 oraz Galaxy Note 10+, które zadebiutowały na rynku w wakacje 2019 roku otrzymały nowe poprawki zabezpieczeń datowane na 1 maja 2023 roku. Aktualizacja o numerze kompilacji N97xU1UEU7HWE1 powoli dociera na egzemplarze z rynku amerykańskiego, koreańskiego oraz europejskiego.

Nowa wersja oprogramowania łata ponad 70 luk w zabezpieczeniach w tym chroni przed lukami w zabezpieczeniach aplikacji dostarczanych przez Samsunga.

Galaxy Note 10 zadebiutowały na rynku w 2019 roku z Androidem 9.0 Pie na pokładzie. Smartfony zostały zaktualizowane do Androida 10 w 2020 roku, Androida 11 pod koniec 2020 roku oraz Androida 12 w 2021 roku. Oba modele nie zostały objęte planem aktualizacji do Androida 13 i nowszych wersji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200