Samsung Galaxy S23 z pierwszą aktualizacją oprogramowania

Samsung wydał pierwszą łatkę oprogramowania dla modeli z rodziny Galaxy S23. Oprogramowanie waży nieco ponad 500 MB.

Od oficjalne premiery Samsunga Galaxy S23 minęło zaledwie kilkanaście dni. Koreański producent zdecydował się właśnie na wydanie pierwszej aktualizacji oprogramowania. Stało się to znacznie później, niż w przypadku smartfonów Apple iPhone 14 Pro, które wymagały instalacji nowego oprogramowania bezpośrednio po wyjęciu z pudełka.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Źródło: samsung.com

Samsung Galaxy S23 Ultra

Źródło: samsung.com

Najnowsze oprogramowanie, które udostępniane jest właśnie dla modeli z rodziny Galaxy S23 opiera się na Androidzie 13 z nakładką One UI 5.1 oraz łatkami zabezpieczeń datowanymi na 1 lutego 2023 roku. Aktualizacja wprowadza szereg poprawek, które mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa, wydajności oraz stabilności pracy smartfonów.

Zobacz również:

  • Pierwsza aktualizacja dla Galaxy S24 - poprawiono ekran i aparat
  • Fizyczna karta SIM czy wirtualny eSIM? Oto najważniejsze różnice
  • Samsung Galaxy S23 również otrzyma funkcje AI

Oprogramowanie o numerze kompilacji S91xBXXU1AWBD jest już dostępne na europejskich modelach z wolnej dystrybucji. Dla topowego modelu Galaxy S23 Ultra aktualizacja waży 567 MB.

Samsung nie przekazał oficjalnego dziennika zmian. Producent informuje jedynie o ogólnych aktualizacjach wpływających na poprawę bezpieczeństwa, stabilności pracy i wydajności urządzenia. Wraz z nowym oprogramowaniem aktualizowane są również wybrane aplikacje systemowe.

Oprogramowanie udostępniane jest partiami. Pełna dostępność aktualizacji zostanie osiągnięta w ciągu kilku dni.

Spodziewamy się, że wkrótce Samsung wprowadzi kolejną aktualizację, która zawierać będzie marcowe łatki zabezpieczeń.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200