Samsung Galaxy S II już w Europie

Do Europy docierają pierwsze dostawy Samsunga Galaxy S II. Nowe smartfony z Androidem 2.3 Gingerbread trafiają do magazynów europejskich sklepów z elektroniką, jednak na razie tylko w ograniczonej ilości i w wersji bez technologii NFC.

Internetowy sprzedawca elektroniki Expansys poinformował, że w jego brytyjskich magazynach pojawił się nowy smartfon Samsunga. Firma zdobyła prawie 600 urządzeń i sprzeda je klientom w całej Europie, którzy już wcześniej dokonali zamówień. W środę firma oczekuje dostawy kolejnego 1 000 sztuk. Smartfon kosztuje 599,99 euro we francuskim sklepie i 519,99 funtów w brytyjskim.

Galaxy S II jest też dostępny na stronie brytyjskiego sprzedawcy Phone 4u. We wtorek jego serwis klienta podał, że napotkał na problemy z dostawą telefonów, ale klienci mają otrzymać zamówione urządzenia w przeciągu tygodnia. Również magazyny Samsung w krajach nordyckich otrzymały dostawę Galaxy S II, ale nie zdradzono na razie kiedy urządzenia będą gotowe do dostarczenia dla sprzedawców i operatorów.

Zobacz również:

  • Galaxy AI trafi nawet na 3 letnie flagowce Samsunga

Samsung Galaxy S II został zapowiedziany na targach MWC w lutym. Posiada dwurdzeniowy procesor taktowany częstotliwością 1,2 GHz. Ma ekran dotykowy o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości 480x800 pikseli. Dysponuje też 8 Mpix aparatem tylnym i 2 Mpix przednim oraz lampą błyskową LED. Urządzenie waży 117 gram.

Inną ważną cechą nowego Samsunga jest zastosowanie technologii zbliżeniowej NFC, która może być używana do płacenia za towary i przy innych transakcji handlowych. Samsung poinformował jednak, że na razie do Europy trafiły smartfony bez NFC. Wersje w nią wyposażone pojawią się w nadchodzących miesiącach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200