Samsung: 40 cali o grubości 1 centymetra!

Na rozpoczynającej się jutro w Japonii wystawie FPD International 2007 przedstawiony zostanie interesujący telewizor LCD Samsunga. Urządzenie, które oferuje 40-calowy ekran, wyróżnia się niewielką grubością wynoszącą zaledwie... 1 centymetr!

Nowy telewizor LCD - jeżeli chodzi o jego grubość - z powodzeniem może konkurować z wchodzącymi powoli na rynek panelami OLED (warto przeczytać przy tej okazji o najnowszym "organicznym" telewizorze firmy Sony).

Samsung: 40 cali o grubości 1 centymetra!

Cieniutki panel Samsunga

Urządzenie, które wyposażono w 40-calowy ekran, charakteryzuje się bowiem grubością wynoszącą zaledwie 10 milimetrów. Oferuje ono użytkownikowi możliwość wyświetlenia obrazu (92-procentowe pokrycie kolorów w przestrzeni NTSC) w pełnej rozdzielczości HD (1920 x 1080 pikseli). Korzysta z podświetlenia diodami LED i może się pochwalić niewielkiej grubości ramką (14,6 mm) otaczającą panel oraz niskim poborem mocy sięgającym 90 W.

Niestety przewidywana cena telewizora oraz termin wprowadzenia na rynek nie zostały podane.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200