Samsara otwiera nowe europejskie centrum technologiczne w Warszawie

Rozpoczyna się rekrutacja do centrum technologicznego, które będzie wspierać rozwój innowacji klientów i zdolności w zakresie rozwoju produktu.

Fauxels/Pexels

Firma Samsara działająca w obszarze Connected Operations Cloud (która umożliwia firmom zależnym od operacji fizycznych wykorzystywanie danych z internetu rzeczy (IoT) w celu opracowania użytecznych wniosków biznesowych i ulepszenia operacji), ogłosiła decyzję o otwarciu nowego oddziału w Warszawie w ramach planu inwestycyjnego mającego na celu rozszerzenie międzynarodowego zasięgu firmy. Aktualna działalność Samsary w Europie obejmuje centra operacyjne w Wielkiej Brytanii, Francji i Holandii. „Odkąd w 2018 r. powstał nasz pierwszy europejski oddział w Londynie, nasza działalność w regionie EMEA nieustannie rozwija się w szybkim tempie” ‒ mówi Philip van der Wilt, wiceprezes i dyrektor generalny Samsary na region EMEA. „Ponieważ Samsara nadal się rozwija i opracowuje nowe rozwiązania, rozszerzamy nasz globalny zespół technologiczny poprzez ustanowienie oddziału w stolicy Polski, gdzie niektóre z największych talentów inżynieryjnych na świecie pomogą nam przekształcić przyszłość operacji fizycznych”.

Oczekuje się, że oddział w Warszawie znacznie się rozwinie do końca 2022 r., kierowany przez zespół inżynieryjny skoncentrowany na telematyce floty, która stała się siłą napędową imponującego wzrostu firmy. W z siedem lat Samsara wypracowała roczny powtarzalny przychód na poziomie 660 mln USD, stając się jedną z firm dostarczających oprogramowanie w formie usługi (ang. software as a service; SaaS), które najszybciej osiągnęły ten kamień milowy. Samsara odnotowała również 64% wzrost przychodów w skali rok do roku, a liczba jej globalnych klientów na koniec poprzedniego roku finansowego wyniosła ponad 15 tys.

Zobacz również:

  • Startupy IoT wypełniają luki w zabezpieczeniach

Inżynierowie w Polsce będą pracować nad szerokim zakresem technologii obejmujących wiele funkcji w ramach telematyki, w tym Golang, GraphQL, panelu React web dashboards, ReactNative dla aplikacji Samsara Driver Mobile, IoT i uczenie maszynowe (ML).

„Kultura inżynierska firmy Samsara zakłada, że nowe zespoły będą budowane w oparciu o podejście ukierunkowane na sukcesie klienta, w połączeniu z inżynierską swobodą w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań trudnych problemów. Nasz nowy zespół będzie ściśle współpracował z klientami z całego świata, aby zapewnić bezprecedensowy poziom widoczności połączonych operacji w czasie rzeczywistym” ‒ powiedział Rick Carragher, wiceprezes ds. inżynierii w firmie Samsara.

Samsara rozpoczęła już rozmowy z kandydatami w ramach holistycznego podejścia do poszukiwania talentów, które opiera się na zasadniczych umiejętnościach z zakresu inżynierii komputerowej w połączeniu z wyraźnym ukierunkowaniem na rozwiązywanie problemów.

Samsara

Samsara jest pionierem w dziedzinie Connected Operations Cloud, która umożliwia firmom zależnym od operacji fizycznych wykorzystywanie danych z internetu rzeczy (IoT) w celu opracowania użytecznych wniosków biznesowych i ulepszenia operacji. Samsara działa w Ameryce Północnej i Europie, obsługując dziesiątki tysięcy klientów w wielu branżach, w tym w transporcie, handlu hurtowym i detalicznym, budownictwie, usługach terenowych, logistyce, usługach komunalnych i energetycznych, administracji rządowej, opiece zdrowotnej i edukacji, produkcji oraz żywności i napojach. Misją firmy jest poprawa bezpieczeństwa, wydajności i stopnia zrównoważenia działań, które napędzają globalną gospodarkę.

Samsara jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Samsara Inc. Wszystkie inne nazwy marek, nazwy produktów lub znaki towarowe należą do ich właścicieli.

Źródło: Samsara

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200