Samorządy wydadzą 6 mld zł na IT

Dzięki funduszom unijnym w latach 2007-2013 samorządy staną się jednymi z najbardziej liczących się zamawiających na rynku IT. W ramach samych regionalnych programów operacyjnych samorządowcy będą mieli do wydania na IT blisko 5,5 mld zł - pisze Gazeta Prawna.

W ścisłej czołówce są projekty związane z wprowadzeniem podpisu elektronicznego (w przyszłym roku wszystkie urzędy w Polsce muszą być gotowe na odbieranie podań składanych drogą elektroniczną opatrzonych takim podpisem), zakup systemów umożliwiających obieg dokumentów w urzędzie oraz wdrożenie platform umożliwiających świadczenie usług dla mieszkańców. Do tego należy doliczyć wydatki na budowę sieci szerokopasmowego dostępu do internetu.

Nadchodzi więc czas żniw dla tych firm informatycznych, które zdecydowały się postawić na obsługę samorządów. Informatyzacja samorządów jest szansą nie tylko dla największych firm IT, lecz także małych i średnich spółek.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200