Samorządy kluczowe dla Ministra Administracji i Cyfryzacji

Szef Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Michał Boni, zapowiedział na pierwszym w tej kadencji posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu, że część samorządowa jest dla niego niezmiernie istotna, wręcz kluczowa.

Zapowiedział, że jednym z celów MAiC będzie budowanie spójności pomiędzy administracją publiczną, rządową i samorządową.

"Polska - jeśli myślimy o dalszym jej rozwoju - musi uruchomić wszystkie możliwe rezerwy i energie rozwojowe, energię obywateli, ale też energie różnego rodzaju instytucji i wspólnot. Dotyczy więc to i samorządów i organizacji pozarządowych i struktur rządowych" - powiedział na pierwszym w tej kadencji posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Michał Boni. Podkreślił on wagę i znaczenie współdziałania we wszystkich aspektach życia publicznego. "Chciałem w związku z tym powiedzieć, że dla nowo powstającego Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji część samorządowa jest niezmiernie istotna, jest kluczowa" - powiedział szef MAiC. I dodał, że jednym z celów nowego ministerstwa będzie budowanie spójności między administracją publiczną, rządową i samorządową. Tak by obowiązywały je wspólne standardy i żeby byli nastawieni na efekty i służenie obywatelom.

Zobacz również:

  • DJI prezentuje nowe drony. Posłużą między innymi w Smart Cities
  • NHTSA zezwala na autonomiczne pojazdy bez kierwonicy
  • Architektura IT na nową erę

Boni zapowiedział też, że chce usprawnić konsultacje rządowo-samorządowe, by ograniczyć wejście w życie rozwiązań, co do których później w praktyce będzie się okazywało, że nie ma środków na ich realizację. Nowe ministerstwo chce też wzmocnić współpracę między rządem a samorządem, dlatego Boni chce cyklicznie organizować spotkania z udziałem wszystkich wojewodów i wszystkich marszałków województw.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200