Salesforce tnie zatrudnienie

Salesforce zamierza zredukować nawet10% swojej siły roboczej (ok. 7 tys. osób), zapowiada także zamykanie biur na wybranych rynkach.

Salesforce tnie zatrudnienie

Fot. Visual Tag MX/Pexels

CEO firmy Salesforce, Marc Benioff, w liście do pracowników i wniosku do SEC pisze o trudnym otoczeniu, w którym działa firma i „bardziej wyważonym podejściu” klientów do decyzji o zakupie rozwiązań IT. Marc Benioff przyznaje także, że w związku z pandemią zatrudnienie znacząco wzrosło – w ubiegłym roku pracowało tam 79 tys. ludzi, o 30% więcej w porównaniu z rokiem 2020.

Jak stwierdził cytowany przez serwis TechCrunch Benioff, ponieważ przychody firmy przyspieszyły przez pandemię, zatrudniła ona zbyt wielu ludzi, teraz zaś nastąpiło spowolnienie. Osoby z USA i z innych krajów, które stracą pracę otrzymają prawdopodobnie prawie pięciomiesięczne wynagrodzenie oraz inne świadczenia.

Zobacz również:

  • Trendy w e-commerce 2024
  • Wciąż brakuje specjalistów IT
  • Bądź doceniony i doceniaj

Salesforce pod koniec 2021 roku wyceniany był na 300 mld USD, teraz wartość wynosi ok. 134 mld USD. Firma planuje w tym roku restrukturyzację, która będzie kosztować między 1,4 a 2,1 mld USD.

W ubiegłym roku w branży IT obserwowaliśmy już falę zwolnień – Meta zwolniła 13% pracowników, specjalizujący się w rozwiązaniach płatności internetowych Stripe 14%, pojawiają się pogłoski, że Tesla także szykuje się do zwolnień. Również Amazon ogłosił poważne cięcia personalne.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200