Salesforce.com zamierza przystąpić do OpenStack Foundation

Wall Street Journal twierdzi - powołując się na dobrze poinformowane źródła – że do grona firm wspierających chmurowe, otwarte oprogramowanie OpenStack dołączy wkrótce kolejna wielka korporacja IT. Chodzi o Salesforce.com, która wesprze tę platformę, idąc w ślady takich producentów chmurowych rozwiązań, jak Cisco, IBM, Intel, Red Hat, Dell czy HP.

Firma Salesforce.com specjalizuje się w świadczeniu usług SaaS (Software as a Service), a decydując się na taki krok dałaby do zrozumienia, że jest też zainteresowana platformą używaną do świadczenia usług IaaS (Infractructure as a Service). Byłaby również jedną z pierwszych dużych firm oferujących usługi SaaS, która wesprze projekt OpenStack.

W opinii analityków oznaczałoby to też, że wbrew niektórym opiniom, iż oprogramowanie OpenStack nie jest jeszcze na tyle dopracowane, aby mogło obsługiwać ważne aplikacje biznesowe, jest na to przygotowane. Tym samym wydaje się, że projekt OpenStack ma szansę odegrać na rynku IT taką samą rolę, jaka przypadła swego czasu w obszarze systemów operacyjnych oprogramowaniu (również otwartemu) Linux.

Zobacz również:

  • Włochy są kolejnym krajem, w którym Microsoft zbuduje swoją chmurę

Platforma OpenStack jest w ofensywie i w ostatni czasie zyskuje kolejnych zwolenników. Przykładem może tu być firma Oracle, która zapowiedziała niedawno, że przystępuje do OpenStack Foundation, deklarując jednocześnie, iż wesprze tę organizację nie tylko finansowo, ale postara się o to, aby oferowane przez nią chmurowe rozwiązania były kompatybilne ze standardami OpenStack.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200