Sage podaje wyniki finansowe za rok 2013

Na zorganizowanej przez firmę konferencji prezes Zarządu Sage Polska Elwira Sokołowska, oraz CEO Sage Germany Peter Deewald podsumowali rok finansowy 2013. Spółka zanotowała wzrost przychodów oraz ponad 3,6 tys. nowych klientów.

Sage to jeden z najpopularniejszych dostawców oprogramowania do zarządzania firmami sektora MSP. W zakończonym 30 września roku finansowym firma mogła pochwalić się 65,572 mln zł przychodu, co przekłada się na 6% wzrost r/, i 3,660 mln zł zysku netto. Pozyskane w 2013 roku 3610 nowych klientów pozwoliło spółce przekroczyć liczbę 70 000 podmiotów (firm, instytucji) pracujących na oprogramowaniu Sage.

Podsumowania wyników dokonała prezes Zarządu Sage sp. z o. o., Elwira Sokołowska: „W roku finansowym 2013 odnotowaliśmy nie tylko wyższe obroty niż w rok wcześniej, ale też przyrost nowych klientów. Wysoka liczba już obsługiwanych firm jest wyrazem szczególnego zaufania ze strony rynku. Klienci chcą mieć poczucie bezpieczeństwa, że dostawca rozwiązań dostarczy im zaktualizowane wersje systemów zawsze na czas: przed dniem, w którym zmiany prawne wchodzą w życie. W Sage skutecznie nam się to udaje od dobrych kilku lat: wprowadzając na rynek aktualizacje, nie tylko wyprzedzamy vacatio legis, ale jednocześnie oferujemy elastyczne możliwości współpracy, dzięki której nasi klienci mogą uzyskać zaktualizowane systemy w ramach z góry określnych kosztów. <em style="line-height: 1.6em;">Odnieśliśmy nie tylko sukces finansowy. Wielkim źródłem naszej satysfakcji są też bardzo wysokie wyniki badania NPS. Klienci wyrażają zaufanie do naszych produktów i są zadowoleni ze współpracy. Myślę, że idealnym czynnikiem wpływającym na tę opinię są aktualizacje naszego oprogramowania, wyprzedzające zmiany przepisów prawnych. Nasi klienci czują się bezpiecznie i są wolni od obaw o niezgodność dokumentów z wymogami ustaw i rozporządzeń.”$

W 2013 roku Sage sp. z o. o. wprowadziło szereg usprawnień do oferowanego przez siebie oprogramowania, zarówno w ramach jego funkcji, jak i dostosowania do ustawowych zmian w podatkach (np. przepisy o VAT) oraz przepisach prawa pracy. System Zarządzania Forte wzbogacił się o moduł Business Intelligence, System Symfonia uzyskał zaś możliwość prezentowania danych biznesowych w formie atrakcyjnego kokpitu menedżerskiego (dashboard). W 2014 roku Sage szykuje się do wprowadzenia znanego z rynku brytyjskiego Sage One, systemu dedykowanego małym firmom w formie usługi chmurowej. Firma mocno stawia na model subskrypcyjny, gdzie widzi szerokie możliwości rozwoju – wciąż ponad 90% jej obrotów generują bowiem programy desktopowe.

Zachęcająco prezentują się także globalne wyniki Grupy Sage. Organiczny wzrost jej przychodów wyniósł 4% (2% w roku 2012), przy wskaźniku zysku brutto EBITA (Earnings before Interest, Taxes and Amortization) na poziomie 27% (podobnie jak w 2012 roku). Poziom przepływu środków pieniężnych z działalności operacyjnej wyniósł 496,7 mln Euro, w porównaniu do 456,7 mln w roku ubiegłym, co oznacza 11% wskaźnika zysku brutto EBITA. Grupa pozyskała w sumie 256 tys. nowych klientów. W wynikach globalnych nie zliczono wyników z Brazylii, w której Sage rozpoczął działalność dopiero niedawno, a które prawdopodobnie mocno odcisną się na przyszłorocznym podsumowaniu.

Szczegółowe dane Sage Polska:

  • 65,572 mln zł – przychody Sage sp. z o. o. w roku finansowym 2013
  • 6% - wzrost przychodów r/r
  • 3610 nowych klientów
  • 3,660 mln zł wyniósł zysk netto firmy
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200