Saga Twitter/Elon Musk dobiega chyba końca

Jak wiadomo, amerykański sąd ogłosił, że Elon Musk musi powziąć decyzję o przejęciu Twittera za deklarowaną wcześniej kwotę 44 mld USD najpóźniej do jutra. W przeciwnym wypadku, będzie miał poważne kłopoty. Wiele wskazuje na to, że po tym jak Musk odwiedził wczoraj kwaterę główną Twittera (która znajduje się w San Francisco, Kalifornia), decyzje w tej sprawie już zapadły i wszyscy teraz czekają tylko na oficjalne potwierdzenie.

NYSE (nowojorska giełda) zawiesiła notowania Twittera do piątku, co ma oczywiście związek z całą sprawą. Mówi się też, że strategiczni inwestorzy Twittera otrzymali już od prawników Elona Muska komplet dokumentów, zawierających zadeklarowane przez niego wcześniej zobowiązania finansowe dotyczące ewentualnego sfinalizowania tej transakcji. Posługując się terminologią sportową, wygląda na to iż wszyscy zajęli już pozycję w blokach i obecnie oczekują tylko na strzał startera.

A strzał ten będzie oznaczać jedno. Stan niepewności i kłótni między Muskiem i zarządem Twittera minie i transakcja zostanie sfinalizowana na pierwotnych warunkach, czyli nowy właściciel tego internetowego medium zapłaci za jego jedną akcję kwotę 54,2 USD. Wszyscy zapewne odetchną, że ta giełdowa saga dobiegła końca. Najbliższe godziny pokażą, czy tak się rzeczywiście stanie.

Zobacz również:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200