SUSE włącza się do walki z koronawirusem

SUSE (dostawca systemów Linux i oprogramowania bazującego na otwartym kodzie) oferuje wszystkim firmom produkującym urządzenia medyczne służące zwalczaniu koronawirusa, które korzystają lub zdecydują się korzystać z jego rozwiązań, całkowicie bezpłatne wsparcie techniczne.

Chodzi tu przede wszystkim o wsparcie flagowego produktu tej firmy, jakim jest system operacyjny SUSE Linux Enterprise Server (SLES) oraz o technologie wykorzystujące kontenery. Jeśli jakaś firma produkuje urządzenia medyczne wykorzystując takie narzędzia (chodzi tu szczególnie o wbudowane w nie linuksowe systemy operacyjne), może liczyć na to iż SUSE będzie je bezpłatnie wspierać.

SUSE uważa przy tym, że do produkcji takich urządzeń nadaje się szczególnie SUSE Embedded Linux, ponieważ zawiera szereg zoptymalizowanych pod tym kątem rozwiązań. Użytkownicy oferowanych przez SUSE technologii chmurowych i kontenerowych mogą również liczyć na bezpłatne wsparcie.

Zobacz również:

  • Apple dalej na celowniku UE. Kolejne dochodzenie w drodze
  • SUSE udostępniło kolejną wersję systemu SLES 15
  • SUSE opuszcza giełdę i będzie prywatną firmą

Chodzi tu o platformy SUSE CaaS, SUSE Kubernetes oraz SUSE Cloud Application Platform, które są objęte również tym programem.

Obecnie wielu klientów firmy SUSE w branży farmaceutycznej na całym świecie (w tym tacy potentaci, jak Roche czy Merck) używa superkomputerów z systemem SLES, które pomagają im walczyć z koronawirusem.

W wydanym z tej okazji oświadczeniu podpisanym przez CEO firmy SUSE (Melissa Di Donat) czytamy, dlaczego SUSE zdecydował się na taki krok. „Globalna pandemia koronawirusa wymaga od nas czegoś więcej niż tylko próba przetrwania na rynku jako firma. Jesteśmy zdeterminowani aby pomagać innym, robiąc to co potrafimy najlepiej. Dysponujemy najnowocześniejszą technologią open source i know-how, które mogą pomóc innym w walce o ratowanie życia i zdecydowaliśmy się udostępnić te rozwiązania natychmiast i bezpłatnie”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200