SUSE ma pierwszego partnera Platinum w Polsce

Linux Polska – specjalizujący się we wdrożeniach IT bazujących na oprogramowaniu open source - jest pierwszym w Polsce podmiotem, który uzyskał najwyższy status partnerstwa SUSE (czyli Platinum), co umacnia jego pozycję jako największego centrum kompetencyjnego specjalizującego się w tego typu rozwiązaniach w całym regionie CEE.

Firma koncentruje się na innowacyjności, rozwoju kompetencji własnych oraz transferze wiedzy do zespołów klienta. Architekci Linux Polska aktywnie uczestniczą w społeczności open source. Obszary jej specjalizacji to m.in.: migracja do open source, konteneryzacja aplikacji, hybrid cloud, DevOps, bazy danych, middleware, automatyzacja. W zakresie aktywności spółki znajdują się usługi konsultingowe, wdrożeniowe i utrzymaniowe, czy projektowanie architektur.

Obszary współpracy Linux Polska i SUSE to m.in.: konteneryzacja (np. Rancher), wdrażanie praktyk CI/CD, migracja aplikacji do chmury, systemy operacyjne Linux, zarządzanie infrastrukturą. Portfolio klientów firmy stanowią największe polskie przedsiębiorstwa i instytucje publiczne: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Sprawiedliwości, UKNF, BGK, ZUS, ARiMR, PZU, Warta, mBank, Orange. Z usług inżynierskich Linux Polska korzystają przedsiębiorstwa z takich krajów jak np.: Szwajcaria, Szwecja, Niemcy, Włochy, Węgry, Zjednoczone Emiraty Arabskie, czy Katar.

Zobacz również:

  • Rzecznik Mety skazany przez rosyjski sąd na sześć lat więzienia
  • SUSE opuszcza giełdę i będzie prywatną firmą

Nadanie firmie Linux Polska statusu SUSE Platinum Partner, jako pierwszej w Polsce, to zaakcentowanie jej pozycji rynkowej oraz dostrzeżenie rzeczywistego zaangażowania w dostarczaniu rozwiązań odpowiadających na potwierdzone rynkowo potrzeby klientów. Szczególnie istotny jest wkład Linux Polska w adopcji technologii konteneryzacyjnej SUSE Rancher na polskim rynku”, mówi Maciej Skrzypek, Channel Manager, SUSE Polska.

Pragniemy być dla naszych klientów wiarygodnym partnerem w pokonywaniu barier technologicznych i transformacji IT w oparciu o technologie open source. Współpracując ze światowymi liderami rozwiązań open source nieustannie aktualizujemy nasze kompetencje w obszarze konteneryzacji, DevOps, CI/CD, chmury hybrydowej, zarządzania infrastrukturą open source, baz danych i wielu innych. Dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom rozwiązania dostosowane do potrzeb biznesowych i skutecznie zaadaptować je do istniejącej infrastruktury”, mówi Grzegorz Sułkowski, Wiceprezes Zarządu, Linux Polska.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200