STGroup wchodzi w niszę małych resellerów

Finalizująca fuzję z firmą California Computer, spółka STGroup zawarła umowę z Novellem, na mocy której stanie się drugim po TCH Components, uczestnikiem Novell Systems Partners Program.

Spółka STGroup podpisała z firmą Novell umowę, w ramach której ten wrocławski dystrybutor będzie umożliwiał małym i średnim producentom komputerów i serwerów oferowanie rozwiązań sieciowych opartych na technologii Novella.

Przystępując do inicjatywy Novell Systems Partners Program (NSPP) niewielcy, lokalni producenci komputerów uzyskają możliwość poszerzenia palety oferowanych usług o rozwiązania sieciowe dla małych i średnich firm oparte na pakiecie Novell Small Business Suite. Taki krok ma im pomóc w zwiększeniu rentowności, bo jak wiadomo marża na usługach jest znacznie wyższa niż prostym montażu sprzętu.

Głównymi korzyściami jakie płyną w uczestnictwa w NSPP jest specjalne traktowanie ze strony producenta i dystrybutora. Zainteresowani wymieniają wśród nich ekskluzywny certyfikat, specjalne ceny na Novell Small Business Suite, zniżki na szkolenia i wsparcie techniczne.

Korzystający w profitów partnerzy muszą jednak spełniać kilka warunków. Po pierwsze mają obowiązek sprzedaży oprogramowania wraz z serwerem i tylko do użytkownika końcowego. Ponadto zobowiązani są do raportowania sprzedaży.

W ramach prowadzonego od lipca 1999 roku pilotażu programu NSPP działa już 120 niewielkich, polskich firm informatycznych. Jak zapewnia Jacek Pacholczyk dyrektor Novella na Europę Środkową i Wschodnią, dzięki przystąpieniu do NSPP, lokalni producenci komputerów, nazywani często pogardliwie „składaczami”, poprawili swoją rentowność wchodząc na rynek sieci lokalnych budowanych na potrzeby małych i średnich firm.

Dla przedstawicieli firmy STGroup, specjalizującej się raczej w oferowaniu zaawansowanych rozwiązań sieciowych, nawiązanie tak bliskich kontaktów z Novellem jest konsekwencją finalizowanej fuzji ze spółką California Computer. To właśnie ta ostatnia firma specjalizuje się w obsłudze małych i średnich resellerów, do których skierowany jest program Novell Systems Partners Program.

Indagowani przedstawiciele łączących się firm nie chcieli na razie mówić o liczbie partnerów jaką chcą pozyskać w ciągu najbliższego roku. Ograniczyli się jedynie do stwierdzenia, że potencjalnie zainteresowanych może być ponad 1 tys. firm. Ile z nich uda się namówić do NSPP, nie wiadomo.

Novell

Tel. (22) 620 39 79

Fax. (22) 620 31 03

www.novell.com.pl

STGroup

Tel. (71) 373 40 20

Fax. (71) 355 43 08

www.stgroup.com.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200