STGroup tworzy spółkę STG Internet, odwołuje połączenie z Web Marketing SA

Nowa spółka będzie w całości należeć do wrocławskiego dystrybutora.

STGroup SA tworzy spółkę zależną STG Internet SA, która ma koordynować działalność internetową całego holdingu STGroup, w tym dystrybucji produktów.

Nowej spółce prawdopodobnie podlegać będą także wszystkie przejęte przez holding firmy internetowe. Szczegółowy plan działalności spółki nie został jednak jeszcze opracowany - zastrzegają przedstawiciele STGroup.

Wyłącznym właścicielem STG Internet będzie STGroup. Wcześniejsze plany zakładały utworzenie spółki na podstawie fuzji z firmą Web Marketing, specjalizującą się w usługach internetowych i handlu elektronicznym.

"Planowana współpraca z Web Marketing nie doszła do skutku, ponieważ takie rozwiązanie nie gwarantowało nam dostatecznej kontroli nad naszą działalnością w Internecie" - mówi Wojciech Urbański, dyrektor ds. relacji inwestorskich z STGroup.

Według zarzuconych planów, wrocławski dystrybutor miał posiadać 42,7% akcji Web Marketing, z szansą wykupienia dodatkowych, pozwalających na objęcie pakietu kontrolnego.

Rozpoczęcie działalności STG Internet jest planowane na III kwartał br., po zakończeniu prac związanych z ustaleniem statutu i rejestracją spółki.

***

STGroup kupuje portal YoYo

Kolejna fuzja STGroup

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200