STGroup potrzebuje zmian

STGroup SA przyjęła plan restrukturyzacji, mający na celu przywrócenie rentowności spółce i całej grupie kapitałowej. Od kwietnia do czerwca br. grupa odnotowała stratę w wysokości 15,7 mln zł.

STGroup SA przyjęła plan restrukturyzacji, mający na celu przywrócenie rentowności spółce i całej grupie kapitałowej. Od kwietnia do czerwca br. grupa odnotowała stratę w wysokości 15,7 mln zł. Pierwszy kwartał 2001 r. zakończył się zyskiem, ale już wtedy był on cztery razy mniejszy niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. W lipcu Compaq zrezygnował ze współpracy dystrybucyjnej z STGroup.

Dystrybucja plus usługi

Kierownictwo firmy opracowało nową strategię działania, której podstawą będzie koncentracja na dystrybucji zaawansowanych rozwiązań technologicznych uzupełnianych wieloma usługami dodanymi, realizowanymi za pomocą spółek zależnych. Firma zamierza zacieśnić współpracę z tymi podmiotami i udzielać im większego wsparcia marketingowego.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu

Powstanie STG Services

Znaczącą rolę w grupie obejmie spółka STG Capital, która już kontroluje Soft-tronik Education Center oraz RepairMaintenace Service sp. z o.o. STG Capital będzie koordynować działania grupy w zakresie rozwoju usług konsultingowych, szkoleniowych, serwisowych i instalacyjnych. Docelowo STG Capital zmieni nazwę na STG Services. Spółka ta wejdzie w posiadanie udziałów w firmach związanych z Internetem - Voyager.com sp. z o.o., Spin sp. z o.o. oraz Internet Idea SA, sprawującej kontrolę nad portalem internetowym YoYo.pl. Zmiany więc mają polegać na skupieniu STGroup na działalności dystrybucyjnej przy jednoczesnym poszerzeniu kompetencji i oferty usługowej spółek zależnych. STGroup zamierza także pozyskać inwestora.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200