STGroup łączy się z California Computer

W wyniku fuzji powstanie największy na naszym rynku dystrybutor technologii informatycznych.

STGroup SA, wrocławski dystrybutor, połączy się California Computer, dystrybutorem z Warszawy. W wyniku fuzji powstanie największy na polskim rynku dystrybutor zaawansowanych technologii informatycznych. Firmy szacują, że ich wspólny obrót w przyszłym roku wyniesie 750 mln zł. Transakcja będzie przeprowadzona w formie wymiany akcji.

Zdaniem zarządu STGroup, połączenie pozwoli firmie na rozszerzenie rynków zbytu i oferty. Ponadto ma się przyczynić do znacznego obniżenie kosztów stałych, usprawnienia procesów logistycznych i marketingowych.

"Fuzja z California Computer pozycjonuje STGroup wśród ścisłej czołówki polskich firm z branży. Jest to nie tylko zmiana ilościowa, polegająca na zwiększeniu skali prowadzonej działalności, ale także jakościowa, wymagająca od nas innego spojrzenia na rynek" - stwierdził Mirosław Tarasiewicz, prezes STGroup.

STGroup SA, dystrybutor technologii informatycznych, zatrudniający ponad 100 osób, w ub.r. osiągnął obroty rzędu 240 mln zł. Natomiast California Computer, dystrybutor sprzętu komputerowego, zatrudnia ponad 70 pracowników i w ub.r. uzyskał obroty w wysokości 200 mln zł. Według naszych danych, STGroup plasuje się na 9., a California na 10. pozycji w rankingu dystrybutorów w Polsce, pod względem wartości sprzedaży za miniony rok. Lider rankingu, Computer 2000 Polska, odnotował w tym okresie sprzedaż w wysokości 550 mln zł.

***

STGroup przejął Opt-Info

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200