STGroup kupuje portal YoYo

Spółka zawarła umowę z firmą SPIN dotyczącą przejęcia za 4,2 mln zł 25% udziałów w Internet Idea, do której należy portal YoYo.

STGroup SA zawarł umowę ze SPIN sp. z o.o. i jej wspólnikami dotyczącą przejęcia udziałów w spółce Internet Idea sp. z o.o. Przedmiotem umowy jest zakup od dotychczasowych wspólników 20% udziałów, a następnie objęcie 5% pakietu akcji w podwyższonym kapitale przekształconej w spółkę akcyjną firmy. Internet Idea SA ma zadebiutować na giełdzie.

STGroup przejmie także udziały w firmie SPIN, dzięki którym będzie kontrolował 12% udziałów w Internet Idea. Łączna wartość wszystkich transakcji wyniesie 9,6 mln zł. Umowa przewiduje również udzielenie firmie SPIN pożyczki w wysokości 500 tys. USD w celu objęcia przez nią udziałów w podwyższonym kapitale Internet Idea.

Internet Idea powstała w 1997 r. i jako trzecia firma w Polsce uruchomiła portal internetowy YoYo. Firma posiada również własne rozwiązania dotyczące handlu elektronicznego.

Inwestycja w portal internetowy YoYo jest kolejnym zakupem spółki internetowej dokonanym przez STGroup. Firma przejęła już 42,7% akcji Web Marketing SA, która zmieni nazwę STG Internet.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200