STGroup: kłopotów ciąg dalszy

ING Bank Śląski SA jest trzecią instytucja finansową, która zdecydowała o wypowiedzeniu STGroup umowy kredytowej. Wartość kredytu opiewa na kwotę 3,2 mln zł. Spółka ma na jego spłatę siedem dni.

ING Bank Śląski SA jest trzecią instytucja finansową, która zdecydowała o wypowiedzeniu STGroup umowy kredytowej. Wartość kredytu opiewa na kwotę 3,2 mln zł. Spółka ma na jego spłatę siedem dni. Dwa pozostałe banki, które wcześniej zwróciły się do STGroup o uregulowanie należności to Bank Amerykański w Polsce SA oraz Bank Handlowy SA. Łączna suma zobowiązań STGroup wobec tych instytucji to 24,8 mln zł.

Zarząd spółki w związku z trudna sytuacją finansową STGroup oraz spółek zależnych zdecydował w piątek o utworzeniu rezerwy o łącznej wartości 40,8 mln zł. Powstała rezerwa obejmuje 9,3 mln zł rezerw na 100% akcji spółki Internet Idea, operatora portalu internetowego YoYo.pl.

Zobacz również:

  • Rosyjski oddział Google ogłasza upadłość

Jednocześnie spółka zwróciła się do wierzycieli z propozycją restrukturyzacji długu. Rozpatrzenie tej kwestii jest kluczowe dla dalszego funkcjonowania spółki, poinformował zarząd STGroup w komunikacie. STGroup nadal nie udało sie pozyskać inwestora.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200