SP2 dla Windows XP - najwcześniej w lipcu

Rzecznik Microsoftu poinformował, że drugi pakiet uaktualnień i poprawek dla systemu Windows XP - Service Pack 2 - zostanie udostępniony najwcześniej w lipcu. Wcześniej informowano, że SP2 dostępny będzie jeszcze w pierwszej połowie roku. Niestety, okazało się, że uaktualnienie "nie spełnia standardów obowiązujących w Microsoft".

Decyzja ta jest pewnym zaskoczeniem - nie dalej jak tydzień temu koncern informował, ze prace nad SP2 dla Windows XP dobiegają końca i uaktualnienie zostanie udostępnione w ustalonym wcześniej terminie. Teraz okazało się jednak, że nie wszystkie testy dobiegły końca, więc premierę service packa przesunięto na trzeci kwartał. Najbardziej prawdopodobnym terminem jest lipiec, aczkolwiek rzecznik firmy zastrzega, że również ta data może ulec zmianie.

Przypomnijmy: wersja beta Service Packa 2 dla Windows XP została udostępniona pod koniec ubiegłego roku. W testach uaktualnienia uczestniczyło ponad 200 tys. osób. W najbliższym czasie - najprawdopodobniej w maju - zostanie udostępniona kolejna wersja testowa, tzw. Release Candidate 2 (pierwszy RC udostępniony został w maju).

Zobacz również:

  • Intel ujawnia specyfikację superkomputera Aurora

Microsoft zapewnia, że SP2 dla Windows XP będzie czymś więcej niż kolejnym pakietem "łatek" - uaktualnienie wprowadzi do systemu szereg nowych narzędzi, które sprawić mają, że system będzie zdecydowanie bezpieczniejszy. SP2 zawierać ma m.in. nową wersję "zapory połączenia internetowego" (Windows Firewall) oraz specjalny panel do zarządzania opcjami związanymi z bezpieczeństwem (Windows Security Center). Więcej informacji na temat innowacji, które do systemu wprowadzi SP2 znaleźć można tutaj:http://www.pcworld.pl/news/64103.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200